Španělský sbor zpívá pro hospic! Přijďte!

27. 07. 2018

benefice Zveme vás na jedinečný koncert! Ze Španělska přijede sbor univerzity v Alcalá de Henares!

Benefiční koncert „Španělské rytmy" proběhne ve čtvrtek 23.8.2018 v Gotickém sále Staré radnice (Žižkovo náměstí, Tábor) v rámci letního turné tohoto sboru po Rakousku a jižních Čechách.
Výtěžek ze vstupného bude věnován Domácímu hospici Jordán.

Program koncertu je složen z pestré palety španělské sborové tvorby. První část koncertu bude historickým exkursem do dějin španělské duchovní hudby od 13.století k renesanci, zazní skladby z rukopisného kodexu Červená kniha z Montserratu, mariánské písně, balady a tance. Dále nás sbor provede folklórním bohatstvím Španělska, zazní lidové písně z Katalánska, Andaluzie, Galicie, Baskicka, Kantábrie a Asturias.

V krátkém vstupu bude španělský sbor přivítán hudebním překvapením táborského Hlaholu, jehož členka španělský sbor do Tábora pozvala.

Plakát ke koncertu.