Domácí hospic Jordán

Archiv akcí

10.6.2017
Nejste sami- podpůrná skupina pro pozůstalé, DhJ Tábor
Proběhlo další setkání této podpůrné skupiny. Podpůrná skupina pro pozůstalé nabízí společná setkání s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou pro všechny, kdo prožívají zármutek po smrti svého blízkého.

9.6.2017
Podpůrná skupina, DhJ Tábor
I v červnu pokračovala setkání pečujících s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou z Nadačního fondu Magdaléna.

2.6.2017
S hospicem o životě – beseda s Ondřejem Nezbedou, Městská knihovna Tábor
Ve spolupráci s Městskou knihovnou Tábor jsme připravili další přednášku (nebo lépe besedu) z cyklu "S hospicem o životě". Účast přislíbil novinář Ondřej Nezbeda, který představí svou knihu Průvodce smrtelníka. Autor si vyzkoušel "rok jinak" v Domácím hospici Cesta domů. A rád se s námi podělil i o své zjištění, že ani práce v hospici není depresivní a najdou se v ní i chvíle souznění a smíchu.

27.5.2017
Oslava 7. narozenin hospice, DhJ Tábor
Hospic slavil již sedm let trvání. A narozeninovou party pro nás připravily provozovatelky Stánku na náměstí Květa Dvořáčková a Lenka Vocílková. V sobotu 27. května na Žižkově náměstí v Táboře byl od devíti hodin zde otevřen Dobročinný bazar a v pět hodin zahrála skupina MexWave. Všichni kdo přišli, si s námi mohli přiťuknout pro tuto oslavu speciálně vytvořeným drinkem.
Fotogalerie z oslavy.

19.5.2017
Mezinárodní den firemního dobrovolnictví, DhJ Tábor
Kdo šel v pátek 19. května kolem našeho hospice, mohl spatřit ženy v modrých tričkách s kbelíky, jak myjí hospicová auta, okna v hospici a prostě celý hospic. To dobrovolnice z firmy Hochtief oslavily úklidem hospice Mezinárodní den firemního dobrovolnictví. A myslíme si, že oslava se povedla! Děkujeme!
Fotogalerie z úklidu.

29.4.2017
Nejste sami- podpůrná skupina pro pozůstalé, DhJ Tábor
Proběhlo další setkání této podpůrné skupiny. Podpůrná skupina pro pozůstalé nabízí společná setkání s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou pro všechny, kdo prožívají zármutek po smrti svého blízkého.

28.4.2017
Podpůrná skupina, DhJ Tábor
I v dubnu pokračovala setkání pečujících s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou z Nadačního fondu Magdaléna.

24.4.2017
ELNEC, Masarykova městská nemocnice, Jilemnice
Bára Nováková,naše vrchní sestra a lektorka ELNEC (Vzdělávací konsorcium zdravotních sester pracujících s pacienty v konečné fázi života), zavítala s týmem ELNEC do nemocnice v Jilemnici, kde proběhlo školení zdravotních sester v rámci programu "Spolu až do konce", který podporuje Nadační fond AVAST.

20.4.2017
Den země, Tábor
Ve čtvrtek 20. dubna jste mohli navštívit náš stánek na akci Den země, kterou pořádalo město Tábor. Děkujeme Městu Tábor za možnost zúčastnit se a ukázat veřejnosti, jak lze využít nepotřebné věci. Byla to hezká spolupráce a těšíme se na další. Všem, kdo přišli na náš stánek i do dobročinného obchodu, děkujeme za zájem!

10.4.2017
Benefiční cvičení Pilates, Tělocvična SZeŠ, Tábor
Na začátku byl člověk, nápad a ochota pomoci.
Paní Jitka Máchová je odborným fyzioterapeutem v táborské nemocnici. Po pracovní době cvičí zdravotní pilates 2x v týdnu, aby mohla i nadále pomáhat svým pacientům. Pohybové ústrojí vyžaduje pravidelnou péči a cvičení - i po ukončení rehabilitace. A že takové pravidelné cvičení dělá divy, o tom není pochyb. Paní Jitka nás oslovila s nápadem uspořádat benefiční cvičení pro hospic. Stalo se - 10. dubna se v tělocvičně SZeŠ v Táboře sešla skupina lidí, kteří neváhali péči o své zdraví spojit s podporou dobré věci.

Výtěžek z cvičení byl krásných 3.500,- Kč a paní Jitka jej darovala našemu hospici.

Fotogalerie

8.4.2017
Bleší trh, Spolkový dům Střelnice, Tábor
V sobotu 8.dubna se táborská Střelnice proměnila ve velký sklad věcí běžných i věcí nevídaných. V sobotu proběhl ve Střelnici Bleší trh. Kdo přišel byl určitě překvapen velkým výběrem a příjemnou atmosférou.

Děkujeme všem dárcům za věnování věcí. Děkujeme všem za podporu. Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich opravdu velkou pomoc. Děkujeme spolkovému domu Střelnice za prostory. Děkujeme všem kolegyním z hospice, které nám v sobotu pomáhaly.

Fotogalerie

8.4.2017
Koncert skupiny Only his, Tábor
V sobotu 8. dubna proběhl v kostele Narození Panny Marie na Klášterním náměstí v Táboře koncert křesťanské skupiny ONLY HIS z Veselí nad Moravou, který jsme pořádali ve spolupráci s Římsko-katolickou farností Tábor a Římsko-katolickou farností Klokoty. Krásná hudba v krásném prostoru - a to vše pro dobrou věc.
Děkujeme všem, kdo přišli a podpořili provoz našeho hospice.

30.3.2017
Základy první pomoci se zaměřením na diabetes, Praha
Vhodně zvolená první pomoc je důležitá zejména s ohledem na vážné důsledky, které diabetes může mít. Naše pečovatelky L. Svobodová a J .Holienková se na kurzu seznámily s vhodnými postupy, jak citlivě a šetrně poskytnout první pomoc právě klientům s diabetes.

29.03.2017
Setkání pečujících Čaje, DHJ Tábor
Březnové Čaje byly věnovány tématu: Výživa a jak na ní v různých situacích. Setkání připravil a vedl MUDr. Oliver Šafránek.

27.3.2017
ELNEC, Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, Praha
Naše vrchní sestra Bára Nováková je členkou lektorského týmu ELNEC (Vzdělávací konsorcium zdravotních sester pracujících s pacienty v konečné fázi života). I díky ní má FN Královské Vinohrady proškolený sesterský paliativní tým!

23.3.2017
První regionální konference dětské paliativní péče, Pardubice
V Pardubicích proběhla ve čtvrtek 23. března 2017 pod záštitou České společnosti paliativní medicíny České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně první regionální konference na téma dětské paliativní péče. Cílem vzdělávací akce bylo poskytnout co nejvíce informací o paliativě z pohledu dětského lékaře, přiblížit práci zdravotní sestry v nemocničním paliativním týmu a zdravotní sestry, docházející do rodin. Mluvilo se i o roli sociálního pracovníka, psychologa i dalších pomáhajících profesí, potřebných v průběhu péče o dětské pacienty. Za náš hospic se konference zúčastnily  zdravotní sestry Alena Zdeňková a Eva Syrovátková.

18.3.2017
Kurz pro pečující, DhJ Tábor
V sobotu 18. března opět proběhl kurz pro rodinné pečující – zúčastnilo se 10 lidí. Tématy bylo sociálně- právní minimum pečujícího se sociální pracovnicí, ošetřovatelské dovednosti s našimi sestřičkami, včetně praktického nácviku. S psychoterapeutkou Yvonou Kunovou bylo probráno jak pečovat o sebe a předcházet vyčerpání.

15.3.2017
Vzpomínkové setkání, DhJ Tábor , DhJ Tábor
Vzpomínkového setkání připravujeme pro pozůstalé, kteří pečovali o svého blízkého doma a využili domácí hospicovou péči. Během setkání se zúčastnění měli možnost nejen se opětovně setkat s hospicovým týmem, ale také zde byl prostor pro sdílení vzpomínek a zkušeností.

11.3.2017
Nejste sami- podpůrná skupina pro pozůstalé, DhJ Tábor
Proběhlo další setkání této podpůrné skupiny. Podpůrná skupina pro pozůstalé nabízí společná setkání s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou pro všechny, kdo prožívají zármutek po smrti svého blízkého.

10.3.2017
Podpůrná skupina, DhJ Tábor
I v březnu pokračovala setkání pečujících s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou z Nadačního fondu Magdaléna.

2.03.2017
S hospicem o životě - Jihočeské zvony, Husitské muzeum, Tábor
Plný Přednáškový sál Husitského muzea, zajímavé téma, úžasný přednášející, neuvěřitelné znalosti Michala Votruby, spokojené publikum... co víc si přát?
Přednáška Jihočeské zvony z cyklu S hospicem o životě se opravdu vydařila. Děkujeme Husitskému muzeum v Táboře za spolupořadatelství. Děkujeme Janu Kopřivovi a Michalovi Votrubovi za skvělý večer!
Fotografie z večera naleznete ve fotogalerii.

23.02.2017
Setkání organizací v rámci pilotního projektu Mobilní specializované paliativní péče, Třebíč
Ve čtvrtek 23. 2. proběhl v kongresových prostorách Hotelu Atom v Třebíči druhý navazující seminář pro organizace, které vstupují do pilotního programu Mobilní specializované paliativní péče (MSPP) v roce 2017.Semináře se zúčastnili zástupci většiny organizací, které VZP vybrala k účasti na pilotním programu a i některé, které na konečné vyjádření ještě čekají (celkem 36 účastníků ze 12 organizací). Za Domácí hospic Jordán do Třebíče přijely M. Sovadinová, Barbora Nováková a Věra Šimková.

22.02.2017
Setkání pečujících Čaje, DHJ Tábor
Únorové Čaje byly věnovány tématu: Bezpečná manipulace s málo pohyblivým a nepohyblivým člověkem. Setkání připravil a vedl Bc. Milan Prudký.

22.02.2017
Týmová supervize, DHJ Tábor
Pod vedením psychoterapeutky Mgr. Elen Strupkové proběhla supervize týmu našeho domácího hospice.

18.02.2017
Spinning® centrum SPINATTIC, Tábor
V sobotu 18. února 2017 oslavilo Spinning® centrum SPINATTIC na Starém městě v Táboře desetileté výročí trvání. A oslava to nebyla ledajaká. Připraven jebyl sportovně-společenský happening, jehož veškerý výtěžek se rozhodla Alena Brent věnovat našemu hospici!
Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

16.02.2017
Předání automobilu, DHJ Tábor
Firma ČSOB Leasing se rozhodla pomoci našemu hospici a věnovala nám automobil Škoda Octavia Combi. Děkujeme firmě ČSOB Leasing za úžasný dar!
Sdělujeme, že darovaná Škoda Octavia Combi již poctivě jezdí a vozí naše zdravotníky k pacientům!

Děkujeme firmě ČSOB Leasing za velkou podporu a pomoc!

Jak vypadá nový automobil si můžete prohlédnout ve fotogalerii. A ve fotogalerii je i reportáž z předání.

11.2.2017
Nejste sami- podpůrná skupina pro pozůstalé, DhJ Tábor
V únoru proběhlo další setkání této podpůrné skupiny. Podpůrná skupina pro pozůstalé nabízí společná setkání s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou pro všechny, kdo prožívají zármutek po smrti svého blízkého.

10.2.2017
Podpůrná skupina, DHJ Tábor
V únoru pokračovala setkání pečujících s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou z Nadačního fondu Magdaléna.

26.1.2017
Seminář o dětské paliativní péči, Ostrava
Naše vrchní sestra Barbora Nováková a sociální pracovnice Eva Špallová se zúčastnily semináře o dětské paliativní péči v Ostravě.

16.1.2017
Zakončení kurzu Profesionální fundraiser, NF Avast, Praha
Součástí projektu Nadačního fondu Avast Spolu až do konce, kterého jsme byli rok a půl součástí, byl i kurz fundraisingu. Kurz probíhal v průběhu celého roku 2016 a školitelé z Centra českého fundraisingu nám mnohé vysvětlili a v mnohém dobře poradili. Na závěrečném setkání se zástupci všech deseti hospiců, které byly v projektu zapojeny, dohodli na vytvoření Klubu hospicových fundraisů a přizvali k účasti i další české hospice. Děkujeme NF Avast za podporu, která trvá od roku 2015!

14.1.2017
Nejste sami- podpůrná skupina pro pozůstalé, DHJ Tábor
I v letošním roce se schází Podpůrná skupina pro pozůstalé, která nabízí společná setkání s psychoterapeutkou Yvonou Kunovou pro všechny, kdo prožívají zármutek po smrti svého blízkého.

13.1.2017
Podpůrná skupina, DhJ Tábor
I v roce 2017 budou probíhat setkání "Podpůrné skupiny pro krátkodobě i dlouhodobě pečující rodinné příslušníky". Letošní první se konalo v lednu. Podpůrná skupina, vedená psychoterapeutkou Yvonou Kunovou a připravovaná ve spolupráci s Nadačním fondem Magdaléna, nabízí pomoc ve zvládání psychické zátěže, umožňuje setkání s dalšími pečujícími, výměnu zkušeností a i načerpání nových sil.

3.1.2017
Předání šeku od oddílu Třináctka (Jistebnice), DHJ Tábor
Náš hospic funguje již sedm let - skautský oddíl z Jistebnice uspořádal již sedmou sbírku na podporu hospice.
Je to úžasné a my jsme hrdí, že si světlušky, vlčata, skauti, skautky, roveři i roverky z jistebnického oddílu vybrali náš hospic a stále nás podporují.
Letošní výtěžek z vánoční sbírky v Jistebnici, 10000 Kč, použijeme na provoz hospice, tj. na péči o naše pacienty.

 
A A A › Velikost textu

Čaje

Kurz péče

Přednáška

 

Spinning

 

čsob leasing_ předání automobilu

plakát

skautský oddíl Jistebnice

 

leden