Domácí hospic Jordán

Červenec 2016


Dobročinný obchod

Dobročinný obchodVe středu 1. června jsme otevřeli dobročinný obchod v OD Dvořák na obchodní třídě 9. května. Důvodem i cílem zároveň je rozšíření zdrojů financování hospicové péče. Jelikož si většinu ročního rozpočtu musíme sehnat sami, každá koruna výtěžku z prodeje v dobročinném obchodě je velice cenná. Dalším cílem je zvýšení povědomí veřejnosti o konceptu tzv. „charity shops“. Dobročinné obchody zatím nejsou v našich končinách běžné, ale věříme, že se časem zabydlí a stanou se jednou z prioritních voleb při rozhodování, kde nakupovat.

Otevření předcházelo několik měsíců příprav, velké množství energie všech zúčastněných a nezměřitelné množství obrovské pomoci všech, kdo přiložili ruku či srdce k dílu. Ještě jednou obrovský dík všem!

Dobročinný obchod ovšem nemá být jen pouhým zdrojem financí. Je to zároveň místo, kde můžeme pomáhat společně. Vy nám – vašimi dary či nákupy a my pak našim pacientům – poskytnutím lékařské a sesterské péče, zdravotnického materiálu, léků či pohotovostních výjezdů. Darovat lze téměř vše, co je pro vás nepotřebné, ale funkční, čisté a použitelné pro někoho dalšího. A že se nám už nasbíralo pěkných pár pokladů, o tom není pochyb!

Další podrobnosti ohledně možnosti darování či sortimentu obchodu naleznete na našem facebookovém profilu
Přijďte se podívat a nakoupit.
Těšíme se na vás!

 


poděkování

Dobročinný obchod

DO DhJ

 

 

31775 km

aotomobilTřicet jeden tisíc sedm set sedmdesát pět kilometrů jsme vloni najezdili v cestách za našimi pacienty. Sestřičky, lékařky a lékaři, pečovatelky i sociální pracovnice vydrží všechno, ale naše auta ne.

Pořád před námi stojí velký úkol- získat alespoň jeden nový či ojetý automobil.

Prosíme Vás o pomoc s obnovou našeho vozového parku (v současné době máme 3 vozy). Nevíte o majitelích autosalonů, kterým není lhostejný osud našich pacientů a pronajmou nám např. svůj předváděcí vůz (jezdíme denně po cestách i necestách v okruhu 25 km od Tábora). Nevíte o firmě, která vyřazuje své udržované vozy? Nevíte, kde rostou auta ?

Děkujeme Vám za jakoukoliv pomoc!

Začíná hrozit, že si jedno auto budeme muset poskládat ze zbylých dvou.

 

 

 

mapa dojezdnosti

 

Vy jste nakupovali, vy jste hlasovali a naši pacienti vyhráli!!

NF TescoRadost ze zařazení do projektu Nadační fond Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ vystřídalo očekávání výsledku. Jak asi obstojíme v konkurenci dalších dvou vybraných organizací?

Díky Vaší přízni a Vašim žetonům Domácí hospic Jordán vyhrál a obdržel výhru 30 000 Kč na provoz.

30000 , to je cca 30 návštěv u našich pacientů.
30000 Kč, to je 240 kusů balení kapek proti bolesti.
30000 Kč, to je 100 náplastí proti bolesti.
30000 Kč, to je jasná zpráva, že obyvatelé Tábora a okolí vnímají hospicovou péči jako potřebnou.

Děkujeme Vám!

 iluBenefiční Večery u kapucínů

Klášter kapucínů… U zrodu benefičních koncertů v roce 2010 stála myšlenka návratu k našemu charismatu: žebrat pro druhé o to, co potřebují… (www.kapucini.cz).

V krásném a mystickém prostředí Kláštera kapucínů na Loretánské náměstí na Hradčanech proběhl již 62. benefiční koncert, který byl věnován našemu hospici. Paní Radka Rozkovcová z olomouckého studia Radia Proglas celý koncert nejen zorganizovala, ale i hravě vyřešila záskok za onemocnělého původního účinkujícího. Díky její šikovnosti vystoupil, bez nároku na honorář, kytarista a zpěvák Jan Matěj Rak.

Ukázalo se, že Jan Matěj Rak a domácí hospic mají ledacos společného - vysokou profesionalitu, cit pro okamžik a empatii, kdy má co zaznít. Byl to krásný večer. A což teprve, když bratr Petr obešel diváky s kapucí (jak jinak u kapucínů) a na dobrovolných příspěvcích vybral 10474 Kč! Domácí hospic je první mimopražskou organizací, pro kterou byl koncert organizován, proto výnos organizátory překvapil a nás nesmírně potěšil.

Budete-li od září do června první středu v měsíci večer v Praze, určitě navštivte Klášter kapucínů na Loretánském náměstí na Hradčanech. Krásné prostředí, milí lidé, úžasní účinkující a podpora dobrých věcí - to vše se spojuje v benefičních Večerech u kapucínů.

My ještě jednou děkujeme paní Rozkovcové za organizaci koncertu, bratrům kapucínům za výběr našeho hospice, panu J. M. Rakovi za hudbu a divákům za podporu.

Děkujeme, že pomáháte s námi!

 Jan Matěj Rak

ilu

Den otevřených dveří

DhJJak to asi vypadá v takovém domácím hospici? Mají kanceláře? Že prý mají i knihovnu? Co je to ta půjčovna? Dá se tam jen tak zajít na návštěvu?

Ano, dá! Přijďte v září! Chystáme další den otevřených dveří. Rádi Vám vše ukážeme a zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Ve středu 21.9. se budeme těšit na Maredově vrchu v Bydlinského 2964 na setkání.
Více informací naleznete po prázdninách na našem webu.


ilu

Výroční zpráva DhJ

VZVýroční zpráva Domácího hospice Jordán za rok 2015 je připravena zde.


ilu

 
A A A › Velikost textu