Domácí hospic Jordán

Duben 2016


Jaký byl náš rok 2015?

Celkem se v roce 2015 se všemi službami domácího hospice Jordán potkalo 723 osob/rodin, které řešily těžké situace nemoci a pečování ve svých rodinách.

DhJDomácí hospic pečoval o 39 nevyléčitelně nemocných a jejich rodiny. Průměrný věk pacientů byl 67,6 let. Nejmladšímu pacientovi bylo 32 let, nejstaršímu 89 let. Průměrná doba péče u nemocných byla 27, 6 dne. Celkový počet dní u pacientů v péči DhJ byl 1077, při 773 návštěvách u pacientů v jejich domácím prostředí.

V září jsme přijali další zdravotní sestru na plný úvazek a tím se naše kapacita rozšířila na 5-6 pacientů v jeden den. Péči jsme poskytovali v celé dojezdové vzdálenosti hospice a nejvíce pacientů bylo z Tábora.

Naši dárci nám pomohli částkou 1453000 Kč a my si této pomoci velmi vážíme, neboť bez nich bychom nemohli pečovat o nevyléčitelně nemocné a podporovat jejich blízké, kteří se o ně doma starají. Děkujeme Vám.

Velký dík patří také městům a obcím v naší dojezdové vzdálenosti a městu Tábor na prvním místě.

 

 


DhJ
Děkujeme Vám za Vaši podporu. Děkujeme Vám za Vaše dary. Děkujeme Vám, že jste s námi!

Tým DhJ

DhJ
Kliknutím na náhled získáte více informací

 

Chystáme pro Vás překvapení!

podlahaFinancování domácí (mobilní) hospicové péče ze strany státu je zatím v nedohlednu. Můžeme pomáhat rodinám i díky Vašim darům, děkujeme! Ale i my se snažíme a připravujeme nový Dobročinný obchod.

Nové sídlo Domácího hospice v Bydlinského ulici nám poskytlo větší prostor pro zázemí hospice, ale pro Dobročinný obchod je přece jen poněkud stranou. Proto jsme se rozhodli otevřít nový Dobročinný obchod. Obchod bude v prvním patře OD Dvořák na Třídě 9.května, vedle prodejny knih Kanzelsberger. V nabídce bude bazarové zboží, nové knihy Karmelitánského nakladatelství, sortiment fair trade výrobků a..., ale přijďte se podívat sami!

Otvíráme v květnu 2016. Přesné datum dáme včas na vědomí.

Již nyní děkujeme všem, kteří nám nezištně pomáhají se zprovozněním Dobročinného obchodu. Děkujeme Vám, bez Vás bychom to nezvládli.

ilu

ilu
Už stěhujeme nábytek!

 

Hledáme auto!

autoDomácí (mobilní) hospicová péče- to je mnoho kilometrů, které naše sestřičky a lékaři najezdí v hospicových autech. Jenže auta stárnou a na nová nejsou peníze.

Principem domácí- mobilní hospicové péče je, že pacient je ve svém domácím prostředí. Proto jedním z nejdůležitějších pracovních nástrojů pro zdravotníky, pečovatelky a sociální pracovnice je automobil. A naše vozy stárnou a na nové nemáme v současné době finance. Proto se na Vás obracíme s velkou prosbou o pomoc při hledání nového či použitého vozu pro DhJ.

Neobměňuje Vaše firma svůj vozový park? Pokud přemýšlíte, kam s vyřazenými, ale stále kvalitními vozy, rádi se jich ujmeme. Mobilní hospic bez automobilů nemůže fungovat.

Domácí hospic má v současné době automobily:

  • Škoda Fabie z roku 2004 s najetými 246 875 km
  • Škoda Fabie z roku 2005 s najetými 77 258 km
  • Škoda Octavie z roku 2006 s najetými 237 679 km

Počet najetých kilometrů zaměstnanci DhJ za rok 2015- to je soutěžní otázka o drobné ceny.

Soutěž bude probíhat v rámci Blešího trhu a Dobročinného koncertu v sobotu 9.dubna a také na našem webu a facebooku.

mapa dojezdnostiilu


Bleší trh koncert
Po kliknutí na náhled se plakát otevře v větším měřítku v novém okně.

 

 
A A A › Velikost textu