Domácí hospic Jordán

Duben 2018

 


EPP – pomáhej pohybem

EPP

Běháte? Chodíte? Chodíte s kočárkem? Tančíte? Posilujete? Jezdíte na kole, koloběžce či bruslích? Preferujete vodní sporty? A máte chytrý telefon?

Pokud ano, pak je tu možnost zapojit se do projektu Pomáhej pohybem Nadace ČEZ a pomocí vaší aktivity a energie podpořit Domácí hospic Jordán. Stačí si bezplatně stáhnout aplikaci EPP a začít sportovat. Aplikace EPP zaznamená jakýkoliv váš pohyb (samozřejmě že ne cestu automobilem či MHD 😊) a kromě údajů o rychlosti, vzdálenosti a spálených kalorií také generuje body. Ty můžete kdykoli věnovat našemu projektu Doma je nejlíp… (informace k projektu naleznete zde).

Po dosažení potřebného počtu bodů Nadace ČEZ náš projekt podpoří konkrétní, dopředu stanovenou částkou. V případě Domácího hospice se jedná se jedná o 80000 korun, které samozřejmě použijeme na poskytování péče o naše pacienty.

Domácí hospic Jordán můžete podpořit od středy 16.dubna v průběhu jednoho měsíce.

Vše, co jste chtěli vědět o aplikaci, vám sdělí video Nadace ČEZ a web projektu.

Využití aplikace EPP má ještě třetí rozměr. Pomocí aplikace můžete si můžete vést tréninkový deník na zářijový běh pro hospic! K Dobročinnému běhu sledujte náš web, facebook, plakáty ve městě a web dobročinných hospicových běhů www.behyprohospice.cz!

 

 


 

EPP

EPP


Až do konce – moje práce v hospici

Výstava Až do konce

Domácí hospicová péče – to není jen práce zdravotních sester v bydlišti pacientů.

Výstava fotografií „Až do konce – moje práce v hospici“, která bude od 18.května do 30.června 2018 nainstalovaná v Obchodním domě Dvořák u našeho Dobročinného obchodu, vám citlivě přiblíží práci hospicového multidisciplinárního týmu, která předchází výjezdům do rodin našich pacientů a klientů. Fotografie členů týmu jsou doplněny jejich vyznáním, proč pracují v hospici a citacemi dopisů od rodin pacientů.

Naše výstava nechce šokovat. Chceme ukázat, že hospic není jen o smrti, ale také o hezkých vztazích, o společných chvílích, o životě.

Vernisáž výstavy proběhne 17.5.2018 v 17:00 v Dobročinném obchodě. A všechny vás srdečně zveme. Nestihnete-li vernisáž, můžete si výstavu prohlédnout v době otevření našeho Dobročinného obchodu (pondělí–pátek 10:00 - 13:00, 14:00 - 17:00, sobota 9:00 - 12:00) do 30. června.

Výstava je společným projektem studentů oboru Fotografie v reklamní praxi střední školy ART ECON a Domácího hospice Jordán. Fotografování proběhlo ve dvou dnech, a i díky přístupu paní učitelky Písařové a bezprostřednosti studentů jsme si práci „modelek“ užily a vzpomínáme na fotografování jen v dobrém. Děkujeme zástupcům školy za nabídnutou spolupráci, pedagogům za všechen čas, který projektu věnovali, a studentům (převážně z 3. ročníku) za zájem a zodpovědný přístup. Fotografie pro nás bezplatně vytiskla firma FUJIFILM Europe GmbH. Děkujeme!

 


 

Výstava Až do konceVýstava Až do konce

mapa
Ukázky fotografiíDobročinný bazar a koncert u Stánku

Dobročinný bazar a koncert

Letošní jaro v Táboře je krásné, ale něco mu přece jen chybí. Že máte taky ten pocit? Jakoby to nebylo úplně ono a nevíte, proč? Pokud ano, věřte mu. Všem nám chybí jarní hospicový Bleší trh.

Dostali jsme se do fáze, kdy za stávajících podmínek nemáme kapacitu organizovat neustálé výběry, třídění a stěhování věcí, jak tomu bylo doposud. Proto hledáme nové prostory, ve kterých by bylo možné věci na blešák přijímat, třídit, prodávat i skladovat bez zbytečných přesunů a mobilizací několika desítek dobrovolníků. Ideálně v centru města, přístupné autem i MHD ((nevíte náhodou o nějakých?). Věříme, že kouzelný nový prostor na nás někde čeká :-).

Než jej najdeme, máme pro vás v tomto mezidobí jednu dobrou zprávu. Díky velkorysosti, vstřícnosti a produkční šikovnosti provozovatelek Stánku na Žižkově náměstí Květy Dvořáčkové a Lenky Greň, vás můžeme pozvat 2.června od 11 hodin na Dobročinný bazar i s koncertem kapely „Vrámci Možností “! Nová verze jarního Blešího trhu u Stánku pod bedlivým okem Jana Žižky vás určitě nezklame! Další informace již brzy.

Dobročinný bazar a koncertDobročinný bazar a koncert

 DMS HOSPICJORDAN 30…

DMS

Dárcovské DMS pro vás jistě nejsou žádnou novinkou, ale pro náš hospic ano. Náš projekt „Doma je nejlíp…“ byl zařazen Fórem dárců do programu dárcovských SMS a díky tomu lze od letošního roku podpořit Domácí hospic Jordán i pomocí DMS. Finance získané z DMS budou použity na pokrytí nákladů na péči o naše pacienty.

Podpořit hospic pomocí DMS je velmi snadné. Stačí zaslat na telefonní číslo 87 777 dárcovskou SMS dle zvolené částky ve tvaru:

DMS HOSPICJORDAN 30
DMS HOSPICJORDAN 60
DMS HOSPICJORDAN 90

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Domácí hospic Jordán obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Program dárcovských SMS umožňuje opakovanou podporu vybraného projektu pomocí dlouhodobé dárcovské DMS. Pokud vás tato možnost podpory zaujala, stačí poslat na stejné telefonní číslo 87 777 dárcovskou SMS dle zvolené částky ve tvaru:

DMS TRV HOSPICJORDAN 30
DMS TRV HOSPICJORDAN 60
DMS TRV HOSPICJORDAN 90

V tomto případě vám bude každý měsíc automaticky odečtena částka 30 nebo 60 nebo 90 Kč a hospic obdrží každý měsíc 29, nebo 59 nebo 89 Kč.

Dárce může svoji dlouhodobou podporu kdykoliv dle svého uvážení bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP HESLO na 87 777.

Zasláním libovolné DMS umožníte nevyléčitelně nemocným pacientům dožít doma, mezi svými. A to je dobrá věc. Děkujeme!

Je vhodné zmínit, že mobilní operátoři poskytují své služby zcela bezplatně. Rozdíl v částce pokrývá technické, organizační a koordinační zajištění projektu, včetně servisu pro neziskové organizace a veřejnost. Více informací k dárcovským SMS naleznete na webu www.darcovskasms.cz.

Projekt Doma je nejlíp je zveřejněn zde.

DMS

DMS

 

 

Statistika nuda je…?

Rok 2017

 

Rok 2017 je již minulostí. Všechna potřebná čísla jsou sečtena, všechna potřebná čísla jsou zaevidována.

Všechna čísla…všechna ta čísla nejsou jen čísly. Jsou lidskými osudy, jsou o vztazích, jsou o lidech, jsou o životě.

Děkujeme všem rodinám, které byly v naší péči za důvěru.
Děkujeme, že nás pozvaly k sobě domů a mohli jsme s nimi strávit společný čas.

A všechna čísla můžeme sčítat i díky vám, našim individuálním a firemním dárcům, městu Tábor a obcím v regionu, dobrovolníkům, organizátorům rozličných akcí na podporu hospice, účastníkům benefičních akcí pro hospic.

Díky vaší podpoře se o nás na Táborsku ví a pojem "domácí hospicová péče" už nepatří do Slovníku cizích slov. Děkujeme.

 

 

Rok 2018

Rok 2017 v Domácím hospici Jordán

 

odražka Počet klientů a rodin v péči

37

odražka Celkový počet návštěv u klientů a rodin

1055

odražka Celkový počet lékařských a sesterských výkonů u klientů

4853

odražka Průměrná doba péče

25,3 dne

odražka Medián péče

17 dní

odražka Průměrný věk pacientů

73,9 let
(nejstarší: 93 let, nejmladší: 43 let)

odražka Počet zdravotně-sociálních konzultací v naší poradně

228
(s rodinami, které stály před rozhodnutím pečovat)

odražka Celkový počet kontaktů v poradně

732

odražka Počet kilometrů najetých zdravotnickým týmem

27 088 km

odražka Půjčovna kompenzačních pomůcek

206 klientů si půjčilo 407 kompenzačních pomůcek

odražka Terénní odlehčovací služba (ODSL)

40 klientů využilo 3048 hodin služeb

odražka Počet kilometrů najetých ODSL

15312 km

 

 

ČSOB pomáhá regionům – hlasování o divokou kartu.

ČSOB pomáhá regionůmČSOB pomáhá regionům je, jak již název napovídá, charitativním programem banky ČSOB a.s. Z přihlášených projektů jsou tři vybrány přímo bankou a o čtvrtém projektu rozhodují návštěvníci webu www.csobpomaharegionum.cz svým hlasem. V každém kraji lze hlasovat u jednomu projektu.

Pokud se rozhodnete hlasovat pro náš hospic, pomůžete nám dostat se do finále, ve kterém ČSOB a.s. rozdělí mezi vybrané projekty částky ve výši 50 000 Kč, 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč dle výše vybraných peněz ve sbírce, která probíhá na stejném webu.

Pokud chcete hlasovat pro náš projekt „Kvalitní zázemí = kvalitní pomoc“ můžete tak učinit do 27.4.2018 včetně. Hlasovat lze zde.

Děkujeme.

 

ČSOB pomáhá regionům


Po kliknutí na náhled se plakát otevře ve větším měřítku v novém okně.

DMS

Výstava Až do konce


DMS

 


EPP – pomáhej pohybem

 
A A A › Velikost textu