Domácí hospic Jordán

Listopad 2017


Adventní koncert České televize pro hospic

Adventní koncert

Blíží se čas adventní. S ním jsou spojeny i adventní, mnohdy benefiční koncerty. I my budeme letos jeden takový mít. Můžete se ho zúčastnit, aniž byste opustili své oblíbené křeslo či pohovku. Stačí si 10. prosince pustit televizi- program ČT1.

Ano, Adventní koncert České televize z Vyšehradu (10.12.2017) bude věnovaný Domácímu hospici Jordán! S účastí na koncertě je spojeno několik povinností. Jednou z nich je natočení medailonku o organizaci a seznámení se s patronem organizace.

V úterý 24.října se z nás stali „televizní hvězdy“. Samozřejmě, že tréma byla velká, ale štáb České televize byl velmi příjemný a vůči nám tolerantní. A patron naší organizace? Televizní moderátor a redaktor Václav Moravec.

Hned po jeho příchodu bylo jasné, že Domácí hospic Jordán a Václav Moravec spolu budou ladit. Václava Moravce téma domácích hospiců zajímá a chtěl být patronem hospice. A my jsme chtěli z možných patronů právě novináře Moravce. Bereme účast v adventním koncertě nejen jako velkou příležitost na zisk financí, ale doufáme, že naše účast opět zvýší povědomí veřejnosti o paliativní medicíně a domácí hospicové péči. Po prohlídce hospice a seznámení se s týmem, odjel televizní štáb se zdravotníky do rodiny naší pacientky. Zde je potřeba paní a její rodině poděkovat za vstřícnost. Pan režisér, kameramani a hlavně pan Moravec byli z této návštěvy nadšení. Doufáme, že se příjemná atmosféra z tohoto setkání přenese i na vaše obrazovky.

Co se ještě natáčelo? Kdo vystoupil před kamerou? A jak jsme to celé zvládli? To uvidíte 10. prosince 2017 na ČT1, kdy k rozpravě u adventního věnce s moderátorkou večera Ester Janečkovou a Václavem Moravcem zasednou paní ředitelka Marie Sovadinová a hlavní lékařka Helena Staňková.

My se určitě dívat budeme 😊.

 

 


 

PoradaPorada s režisérem

natáčení

KOncertVáclav Moravec v hospici

Přednáška Barvy a odstíny prostoru mezi životem a smrtí

přednáška H. Holzknechtová

Další přednáška s besedou z cyklu „S hospicem o životě…“ nás zavede do daleké Indie. Téma pojednává zejména o kulturních rozdílech v náhledu na umírání.

Zajímavou formou a na zajímavém místě nám jej přiblíží Helena Holzknechtová, průvodkyně s dlouholetou zkušeností se životem v Indii.  Indové se na smrt připravují celý život. Důvody, které je k tomu vedou, porovnání vnímání tématu umírání u nás a v Indii a mnoho dalšího zajímavého se dozvíte, přijdete-li poslední listopadové úterý, 28.11. od 17:30 hodin do studia Jóga Tábor v Dobrovského ulici 729.

A proč právě v úterý 28. listopadu? Ten den se totiž slaví  Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, a život je ten největší dar, který máme.

Přijďte si i vychutnat šálek výborného indického čaje a pobýt s námi v inspirujících prostorách studia Jóga Tábor.

Těšíme se na vás.

PS. Život darovat Helena Holzknechtová nemůže, ale rozhodla se využít Giving Tuesday k tomu, aby nevyléčitelně nemocným lidem darovala možnost být doma. Děkujeme.

výzva

#GivingTuesdayCZ

 

 


 

logo


Indie


mapa
Kliknutím na náhled, se vám otevře web mapy.cz

Přednášku podpořili:

logo firmy

Běhá celá republika

Běh pro hospic

Od našeho Dobročinného běhu uběhly již dva měsíce. Přesto na něj stále rádi vzpomínáme. Nad počátečním strachem „jak to zvládneme“ převažuje vzpomínka na krásné nedělní zářijové odpoledne, kdy se sešlo dvě stě lidí (organizátoři – dobrovolníci a běžci) na Stadionu Míru, aby svou účastí pomohli našemu hospici.

Děkujeme všem, že jste tam s námi byli. A zajímavost – prý jsme vytvořili rekord stadionu v počtu lidí, kteří najednou běželi po oválu- 125 běžců, o dvou kočárcích ani nemluvě.

Proč jsme v neděli 3. září zrovna běhali? Protože běh je nyní velmi populární a spousta lidí ráda běhá jak pro zlepšení zdraví nebo kondičky, tak chce i běžet pro dobrou věc. Toto nadšení zasáhlo i náš tým. Na startu závodu jste mohli zahlédnout i naši paní doktorku (dobíhala s panem Rumlem) a zdravotní sestřičky.

Ale zpět – běh je velmi populární a běžci chtějí svým během podpořit neziskové organizace, zajímavé projekty, lidi s těžkým osudem. Proto se některé hospice spojily a za finanční podpory Nadačního fondu Avast, který projekt zaplatil, vznikl web www.behyprohospice.cz. Na tomto webu naleznete, kde se zrovna běží na podporu konkrétního hospice.

Také si zde můžete založit běžeckou výzvu. To znamená, že si naplánujete sportovní výkon (na tomto webu jsou to převážně běžecké výkony, ale není to podmínkou) a částku, kterými byste chtěli podpořit hospic. Vše vyplníte do jednoduchého formuláře. Pak je potřeba dát o výzvě vědět svému okolí (e-mailem, Facebookem, telefonem, osobním sdělením). Finance získané tímto způsobem jdou rovnou na účet vámi vybraného hospice. Máme radost, že pro náš hospic byla už jedna výzva založena. Studenti Mezinárodní školy v Praze 6 – Nebušicích trénovali na přebor střední a východní Evropy mezinárodních škol v přespolním běhu. A naběhané tréninkové kilometry věnovali našemu hospici. Děkujeme.

Máte-li zájem podívejte se na tento web. Pokud vás zaujaly vás běžecké výzvy, rádi vám s nimi poradíme a pomůžeme.

A ještě jednou velký dík za zářijový běh. Děkujeme spoluorganizátorům, dobrovolníkům, běžcům. Děkujeme všem za pomoc a podporu hospice.

 

web

 výzva

 Běh pro hospic

Děkujeme za...

obchod

Každý rok se na vás obracíme s žádostí o pomoc v projektech, které nám mohou získat pro nás tak potřebné finance. Vždy záleží na obyvatelích města či regionu, kterou organizaci vyberou. A nám se díky vám daří.

Již potřetí jsme vyhráli v projektu společnosti Tesco hezkou částku 30000 korun. To je přibližně 967 litrů benzínu. A my najezdíme za pacienty ročně přes třicet tisíc kilometrů.

Díky "lajkům" na facebooku jsme získali od DM Drogerie 50000 korun. To je 50 výjezdů lékaře a sestry k pacientovi.

Díky vašemu šlapání na Oranžovém kole jsme získali od Nadace ČEZ 51150 korun. To je 26 dnů péče pro jednoho pacienta.

Díky vaší účasti na našich benefičních akcích či akcích pořádaných na podporu hospice můžeme pomáhat rodinám pečovat o jejich blízkého člověka.

Vítězství v těchto projektech či výnosy z akcí jsou pro nás nejen jedním ze zdrojů financovaní provozu hospice, ale je to pro nás i sdělení, že domácí hospicová péče je veřejností vnímána jako potřebná a důležitá. Že děláme svou práci správně. Že se Domácí hospic Jordán stal součástí místní komunity. A to nás velmi těší.

Děkujeme vám za vaše žetony, děkujeme vám za vaše „lajky“, děkujeme vám za vaše šlapání, děkujeme vám za vaše sdílení, děkujeme vám za vaše nákupy… děkujeme vám za vaši podporu Domácího hospice Jordán.

 

Předání šeku

 

 


Předání šeku


Po kliknutí na náhled se plakát otevře ve větším měřítku v novém okně.

přednáška H. Holzknechtová


Adventní koncert

 


 
A A A › Velikost textu