Domácí hospic Jordán

Říjen 2016


Dobročinná aukce - do třetice všeho dobrého

AukceDobročinná aukce uměleckých děl - to zní tak jednoduše. Prodají se obrazy a hospic bude mít peníze na provoz, tedy na péči o pacienty. A pro nás to tak jednoduché je, neboť veškerou práci na organizaci aukce vzal na svá bedra Pavel Klíma (ředitel ZŠ Malšice, výtvarník), který pro nás Dobročinnou aukci v roce 2010 vymyslel a letos připravuje již třetí ročník.

Dobročinná aukce je jeden úžasný večer, kterému ale předchází měsíce práce pro Pavla Klímu a Pavla Talicha zahrnující mimo jiné získávání děl do aukce (autoři je věnují bezplatně), hledání prostor na aukci, propagace aukce, příprava katalogu, organizace preaukčního večera, organizace vlastního aukčního večera a aby toho nebylo málo, tak letos i organizace putovní výstavy „Židlička pro hospic“, která je novinkou letošní ročníku.

Židlička pro hospic je obyčejná školková židlička, která byla inspirací pro 16 výtvarníků různého zaměření- sochař, malíř, grafik, fotograf či konceptuální umělec, Výsledkem jsou díla tak jedinečná a originální, že si vybere každý. A vybrat si můžete i vy, neboť i tyto židličky budou součástí Dobročinné aukce. Všichni umělci nám své židličky věnovali bez nároku na odměnu.

Zlatá Bible„Hitem“ letošního ročníku aukce bude zajisté Zlatá Bible, kterou nám věnovalo Karmelitánské nakladatelství. Reprezentativní, ručně zhotovené dílo představuje na 1070 stranách 259 jedinečných knižních ilustrací, které byly převzaty ze vzácných středověkých rukopisů uchovávaných v Rakouské národní knihovně. Zlatá Bible byla v tomto mimořádném provedení vydána v roce 2010 v limitovaném nákladu 600 výtisků. První exemplář putoval do Vatikánu k papeži Benediktu XVI. Náklad bible je v současné době rozebrán.

Veškerá umělecká díla, která budou dražena ve prospěch našeho hospice, si můžete prohlédnout v muzeu a obrazárně Špejchar v Želči, kde nyní probíhá preaukční výstava, jejíž vernisáže se zúčastnila i patronka letošní aukce paní Olga Sommerová a pan Karel Schwarzenberg. Pokud nestíháte dorazit do Želče, můžete si vybrat obraz či jiný umělecký předmět i na webu galerie Malšice.

Zveme vás 26.listopadu do Špejcharu v Želči. Od 17 hodin zde bude probíhat Dobročinná aukce, jejíž výnos bude plně využit na provoz Domácího hospice Jordán.

Přijďte, nebudete určitě litovat. Po zkušenostech z minulých aukcí vám již nyní můžeme slíbit večer milý a zábavný. A ještě si můžete udělat předvánoční radost obrazem, vtipnou židličkou, sklenicemi od Bořka Šípka či soškou. A k tomu ještě dostanete báječný pocit, že díky vám může být náš pacient doma. A tam je přece nejlíp…


poděkování


Preaukční výstava
Pavel Klíma a Olga Sommerová


Proč potřebujeme hospice?

D
íky hospicové péči mohou nevyléčitelně nemocní dožít doma – důstojně, bez bolesti, v kruhu svých blízkých.“

Olga Sommerová

 

Dobročinná aukce

 

 

Dobročinný koncert pro hospic na oslavu Mezinárodního dne hospiců (8. 10. 2016)

koncert Druhou říjnovou sobotu se gotická síň Husitského muzea rozezněla tóny koncertu, který pro nás při příležitosti Světového dne hospiců zorganizovala Mezinárodní společnost Oskara Nedbala ve spolupráci se ZUŠ O. Nedbala a Husitským muzeem.

Zmiňovaná gotická síň je opravdovou historickou i akustickou perlou, která svým prostorem umožnila umocnění hudebního zážitku pro všechny zúčastněné.

Přispěl k němu nepochybně i velice pečlivý výběr programu i účinkujících pod taktovkou paní Ludmily Peřinové. Kromě žáků ZUŠ vystoupili i pedagogové a dokonce i někteří absolventi, nyní studenti AMU, přišli podpořit dobrou věc. Právě oni se postarali o bravurní závěr, který nemohl patřit nikomu jinému než Oskarovi Nedbalovi a jeho Variacím na téma A. Dvořáka, jeho učitele a velkého vzoru.

Jako symbolické poděkování jsme pro všechny zúčastněné (účinkující i publikum) připravili domácí hospicový punč pro zahřátí. Dle spokojených reakcí usuzujeme, že se povedlo.

Publikum bylo přesně takové, jaké mělo být. Hudbymilovné, věci znalé a velmi podporující. Svojí účastí pomohlo našemu hospici částkou 10.750 Kč!

Mnohokrát děkujeme – váženému publiku, organizátorům i účinkujícím a těšíme se na další společné hudební zážitky!

 

 

Program


KOncert 8.10.2016

 

Proměňte nákupy na internetu v dobrý skutek

givt.cz V září jsme se přidali do internetového projektu GIVT.cz., který umožňuje přímou podporu našeho hospice, aniž byste museli vyndat peněženku. Vy nakupujete na internetu a e-shopy z vašeho nákupu na účet hospice zasílají část peněz z vaší útraty (0,5 – 5 %, dle rozhodnutí e-shopu). Pokud rádi nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, knihy, dovolenou nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci právě vaším nákupem.

Postup je snadný:

1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz.
2. Z nabídky vyberete naši organizaci a e-shop, na kterém chcete nakoupit. 
3. Přes kliknutí na „zahájit nákup“ budete přesměrováni na vybraný e-shop .
4. Nakoupíte, jak jste zvyklí.

A to je celé! Vás to nestojí ani korunu navíc, my dostaneme část peněz z ceny Vašeho nákupu a díky tomu může náš tým vyjet za pacienty domů – tam, kde to má každý nejraději.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikde registrovat. Ale můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať přece nenakupují "zbytečně".

Pokud se bojíte, že na tuto možnost podpory v budoucnu zapomenete, tady najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vás vždy při nakupování upozorní.

Děkujeme, že na nás myslíte a pomáháte nám!

 

 

Givt.cz

 

 


Givt.cz

 

 

Co mají společného 80. narozeniny papeže a náš hospic?

Dárek pro papeže Papež František bude mít v prosinci osmdesáté narozeniny a nejlepším dárkem je pro něj dobrý skutek! Šimon Heller, zakladatel Iniciativy Exitus, se rozhodl jako dárek pro papeže uspořádat sbírkovou kampaň. Dárkem pro papeže samozřejmě nebude výnos sbírky, ale jeho využití na podporu českých hospiců!

Částka, která bude vybraná na transparentním účtu, bude předána jednotlivým hospicům podle toho, jak byly podpořeny. Na setkání s papežem pak bude předán certifikát, na kterém bude vyčíslena celková vybraná částka. Sbírka je jednoduchá: každý hospic má přiřazený variabilní symbol, který je nutné uvést na bankovním příkazu, aby peníze byly převedeny na vámi vybraný hospic. Každý dárce, který uvede svou adresu, dostane darovací smlouvu na částku, kterou hospici věnuje. Pokud byste chtěli podpořit náš hospic Jordán, máme variabilní symbol 7 (šťastná sedmička?).

Transparentní účet je u Komerční banky 115-3261400217/0100.
A nezapomeňte na variabilní symbol našeho hospice: 7!

Vše o sbírce naleznete na webu Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče. Transparentní účet je k nahlédnutí na webu Komerční banky.

Děkujeme, že jste s námi.

PS. O akci se píše i v Táborském deníku- článek

 
ilu

Po kliknutí na náhled se plakát otevře v větším měřítku v novém okně.

Bleší trh

mše Přednáška K. Lachmanová

 

 
A A A › Velikost textu