Domácí hospic Jordán

Únor 2017

Únor 2017


Nemáte zbytečné auto? Hledáme auto! … Auto bude!

ČSOB pomáhá regionůmAuta již dožívají. „Nikam dál, než kolem Tábora s nimi nejezděte!“ - upřímná slova automechanikova. Situace s automobily v hospici byla již zoufalá a peněz se na ně stále nedostávalo. A někdy se to tak bývá, že když nevíte kudy kam, tak nastane zázrak. Ale jak už se to stává, cesta k zázrakům bývá trnitá a mívá různé nástrahy. I naše cesta měla několik úkolů.

Úkol první – získat účast v projektu ČSOB pomáhá regionů. Účel sbírky byl jasný hned – automobil. Úkol druhý – musíme natočit video, proč automobil. Kdo to natočí? „Prý se to dá natočit na mobil, říkaly mi děti.“ Pohled na námi vyrobené mnohé fotografie nám říká, že tudy to nepůjde. Vysvobozením byla nabídka táborské firmy Simopt s.r.o., která nám poskytla svého úžasného grafika. A Tomáš Pán, nejen ve svůj pracovní čas, video natočil, upravil, otitulkoval… vlastně celé vyrobil. Úkol třetí – tak a teď dát vědět, že k vítězství v projektu potřebujeme ne hlasy, ale peněžní příspěvky. Rozeslali jsme žádost, dali informace na web i facebook. Díky „lajkům“ na facebooku a pomoci našich přátel se zpráva o projektu dostává i za hranice Jihočeského kraje (příspěvky přišly i z Moravy).

Úkoly splněny a teď zbývá jen čekat, co se bude dít. A dělo se něco krásného. Kdykoliv jsme se od 6. prosince do 6. ledna podívali na stránky projektu, tak suma příspěvků byla vyšší a vyšší (a že jsme se dívali co hodinu). A hospicem znělo – máme deset tisíc, máme padesát tisíc, ježkovy zraky – sto tisíc, no to je zázrak – dvě stě tisíc!

Zázraky se možná dějí, možná ne. Kdo ví. Ale my víme, že kolem nás žijí lidé, kteří jsou ochotni pomoci a přispět na dobrou věc. A automobil pro mobilní hospic je opravdu dobrá věc. Děkujeme vám všem, kteří jste jakýmkoliv způsobem pomohli. Díky vám všem jsme si mohli k celkové částce připočíst 50000 korun, které byly bonusem za výhru v Jihočeském kraji (jen na okraj, díky množství vašich příspěvků bychom vyhráli i v celé České republice). Celková získaná částka je 263 591 Kč! A za to se už dá hezký automobil pořídit. Určitě dáme vědět jaký jsme zakoupili.

Ještě jednou děkujeme!

PS. Prosíme všechny dárce, kteří nám darovali peníze na projekt ČSOB pomáhá regionům a potřebují potvrzení o daru a neuvedli tuto skutečnost na darovacím formuláři, popřípadě neuvedli své jméno, aby kontaktovali paní Věru Šimkovou (vera.simkova@hospicjordan.cz, tel. 732 585 525).


poděkování


 

ČSOB pomáhá regionůmČSOB pomáhá regionůmČSOB pomáhá regionům

 

 

Ohlédnutí za Dobročinnou aukcí

Dobročinná aukce Ač Dobročinná aukce proběhla již v listopadu, tak z jejího výsledku jsme ohromeni stále. Dobročinné aukci předcházel krásný Preaukční večer s velkou účastí hostů. Změna místa Dobročinné aukce s sebou nesla i otázku, zda pořádání této akce jinde než v Táboře přiláká zájemce o krásná umělecká díla darovaná ve prospěch hospice. Ale Pavel Klíma ví, co dělá, a výsledek Dobročinné aukce předčil všechna očekávání.

Moderátoři večera Pavel Klíma a Kristýna Vrkočová, spoluorganizátor aukce Pavel Talich, hudebníci Barbora Nováková (jinak též naše vrchní sestra), Michal Novák, Martin Kunert, přítomní autoři děl, novináři, naši dobrovolníci a všichni návštěvníci Špejcharu se stali svědky a aktéry krásného večera plného napětí, ale hlavně dobré nálady, vtipu, radosti, a i trochu lítosti – to když vám někdo vyhlédnuté dílo „vyfoukl“. U mnohých děl se konečná cena vyšplhala na několikanásobek ceny vyvolávací. Svého nového majitele získala i unikátní Zlatá Bible.

První Dobročinná aukce proběhla v roce 2010 a vynesla 140 000 Kč. Tehdy tato částka byla stěžejní pro vznik Domácího hospice. V roce 2013, při druhé aukci, jsme díky vydraženým dílům získali částku 190 000 Kč. Takže by podle tohoto vývoje mohla třetí aukce vynést částku přes dvě stě tisíc korun. Mohla. Leč prognózy bývají ošidné. Výsledná částka 398 440 korun vyvolala mohutný aplaus v sále a i výkřiky radosti. A k tomu ještě nám Nadační fond Avast (tedy nadační fond známé softwarové firmy Avast, která prostřednictvím svého nadačního fondu podporuje také hospicovou péči v České republice) tuto částku zdvojnásobí. Takže výsledek roku 2016 je 796 880 korun!! A to je velká výzva pro rok 2019!

Ještě jednou děkujeme Pavlu Klímovi a Pavlu Talichovi za uspořádání celé akce. A věřte, že příprava Dobročinné aukce, Preaukčního večera a putovní výstavy Židlička pro hospic nebyla záležitostí dvou či tří měsíců. Děkujeme všem, kdo se na aukci podíleli – moderátorům, umělcům, dobrovolníkům, manželům Novákovým ze Špejcharu, hudebníkům, vinotéce U Černého kocoura a zeleného stromu, Dětské psychiatrické nemocnici Opařany. Děkujeme také Michaelu Sovadinovi a Diviši Vekrbauerovi za jejich obětavé celovečerní přenášení a představování dražených děl. A samozřejmě děkujeme všem, kteří se aukce zúčastnili.

Děkujeme, byl to opravdu úžasný večer.

 

 

Dobročinná aukce

Dobročinná aukce

Dobročinná aukce

 

Pomozte sportem sobě i dalším!

SpinningAlena Brent, majitelka Spinning® centra SPINATTIC, připravuje na podporu našeho hospice Spinningový maraton pro Domácí hospic Jordán. Ač název nesportovce možná vyděsil, jedná se o sportovně-společenský happening, na kterém můžete nasednout na kolo, ale také nemusíte.

Můžete jet jen hodinu nebo i více. Můžete jen v rychlém tempu instruktora, ale může jet i jen „rovinku“ podle svých možností. Můžete postavit i tým přátel či kolegů a užít si jízdu společně nebo se na kole střídat. Necítíte-li se na sportovní výkon, naši akci podpoříte pouhým zaplacením startovného a fanděním ostatním účastníkům.

Vše toto proběhne v sobotu 18. února od 10 do 18 hodin v Táboře, ve Spinning® centru SPINATTIC v Kotnovské ulici 135.

Po sportovním výkonu na vás čeká zasloužené občerstvení od našich dobrovolnic.

Hodinka na kole ve vašem vlastním tempu pomůže nejen vašemu tělu, ale také našim pacientům!

Nezapomeňte si zarezervovat kolo a čas na telefonu 775 567 710!
Doporučené minimální vstupné je 200,- Kč /hod./účastník.
Potvrzení o daru vystavíme na požádání.

 

Spinning

 

Spinning

 

 

S hospicem o jihočeských zvonech

JIhočeské zvonyZe setkání se zajímavými lidmi často vnikají zajímavé akce. Setkání se šéfredaktorkou Karmelitánského nakladatelství PhLic. Kateřinou Lachmanovou, ThDr. nám přineslo nejenom velkou finanční podporu – Karmelitánské nakladatelství věnovalo hospici nábytek do Dobročinného obchodu a Zlatou Bibli do Dobročinné aukce, ale také nás přivedlo na myšlenku připravit cyklus přednášek „S hospicem o životě“. A právě Kateřina Lachmanová svou přednáškou tento cyklus v listopadu loňského roku zahájila.

V březnu pomyslný štafetový kolík převezme redaktor Českého Rozhlasu Jan Kopřiva s přednáškou na téma Jihočeské zvony. Čeká vás to nejzajímavější a nejcennější z rozhlasového cyklu „Hlasy jihočeských zvonů“, který se vysílá již 10. rokem na stanici ČRo České Budějovice. Za tuto dobu Jan Kopřiva navštívil přes 500 zvonic a zdokumentoval více než 1200 zvonů.

Součástí přednášky bude také představení zvonů z různých hledisek – liturgického, historického, hudebního či výtvarného a originální zvukové záznamy. Nahlédneme i do zvonařské dílny na jihu Čech. Kromě toho všeho jsou připraveny jsou i další zajímavosti, ale ty se dozvíte až na přednášce.

Nezapomeňte přijít ve čtvrtek 2. března v 18 hodin do Přednáškového sálu Husitského muzea na náměstí Mikuláše z Husi 44 v Táboře – budou zde znít zvony a jejich příběhy.

 

 


JIhočeské zvony


Jihočeské zvony

 

Fotografie - web ČRo České Budějovice

 
 
Po kliknutí na náhled se plakát otevře v větším měřítku v novém okně.

Bleší trh

Spinning

 

 
A A A › Velikost textu